metoda

Nasza metoda

Proponujemy połączyć 4 elementy: poszerzanie horyzontów (OSOBA), trening mindfulness (FOKUS), podnoszenie poczucia szczęścia (FLOW) oraz naukę konkretnych technik i metod (METODY I TECHNIKI). 

Stosujemy ją w pracy dla osób indywidualnych, zespołów i firm. 

OSOBA

Innowacyjność zaczyna się od otwartej głowy, szerokich horyzontów, przekraczania schematycznego myślenia. Dostrzeganie szerokiej perspektywy, nieschematycznych rozwiązań, poszukiwanie nowych pomysłów może być wytrenowane i świadomie zmieniane. Chodzi o zastąpienie lęku i obaw ciekawością, odraczanie reakcji, dzięki czemu nie reagujemy automatycznie i tak jak zawsze. Krótkie pauzy na refleksję, stałe kwestionowanie Status Quo są wielką pomocą w budowaniu innowacyjności osobistej i zawodowej.

FOKUS

Mindfulness to świadoma, nieosądzająca uwaga skierowana na chwilę bieżącą. W pewnym uproszczeniu można zatem traktować mindfulness jako zarządzanie uwagą. Mindfulness jednak jest czymś znacznie więcej. Mindfulness to trening pracy naszego umysłu, zmiana postawy, oswojenie stresu, radzenie sobie z trudnymi emocjami i myślami. Trening mindfulness prowadzi do bardzo wielu pozytywnych zmian w planie zdrowia psychicznego, fizycznego, a nawet pozytywnie modyfikuje pracę naszego mózgu.
W programie stosujemy wiele technik i metod, dzięki którym obniża się stres (który jest jednym z najważniejszych zabójców innowacyjności) i rośnie kultura i efektywność pracy.

FLOW

Stan FLOW opisany przez Mihaly’ego Csikszentmihalyi’ego jest niezwykle przyjemnym stanem, w którym pracujemy, realizujemy zadania wykorzystując w pełni nasze talenty, czas mija niepostrzeżenie, a nasza efektywność jest bardzo wysoka. Stan FLOW można stymulować. Można stymulować pozytywne emocje i uczucia, jakie przeżywamy w pracy. Wiele badań wskazuje, że pozytywne emocje w pracy:

  • Podwyższają dobrostan,
  • Sprzyjają elastyczności i otwartości,
  • Wpływają na zdrowie,
  • Ułatwiają kooperację,
  • Podnoszą jakość decyzji i mają związek z efektywnością organizacji.

Stosowanie kilku zasad, może znacząco poprawić stan emocjonalny i pozytywnie wpłynąć na zarówno poczucie szczęścia, efektywność, ale też innowacyjność.

METODY

I TECHNIKI

Nawet osoby niezwykle twórcze i innowacyjne korzystały z różnych metod i technik pracy. Czasem nawet ich sposób innowacyjnego myślenia przybierał nieco bardziej sformalizowany charakter. Tak na przykład stało się w przypadku metody Walta Disney’a. Dzięki znajomości metod kreatywnego i innowacyjnego rozwiązywania problemów, nie tylko pracujesz efektywnie, ale też przyjemnie. Wielu uczestników naszych kursów świetnie się bawi i efektywnie pracuje stosując tzw. odwróconą burzę mózgów.

Close Menu